خانه های مدرن چه امکاناتی دارند؟

امکانات خانه های مدرن می‌تواند سبک زندگی ما را تغییر دهد. این امکانات در ابتدا به عنوان یک ویژگی بیشتر و مجلل وارد خانه‌ها می‌شود؛ و به مرور تبدیل به بخشی از زندگی ما خواهد شد. خانه‌های مدرن فضایی را فراهم می‌کند تا انجام کارها به شکلی متفاوت‌تر، ساده‌تر و سریع‌تر انجام شود. البته داشتن چنین امکاناتی معمولا هزینه‌های بسیاری دارد؛ و بسیاری از این امکانات ویژه، تنها در خانه‌های لوکس و مدرن افراد مشهور و ثروتمند قابل جستجو است. در این مقاله وب‌سایت اجاره آپارتمان مبله در تهران، می‌خواهیم چند نمونه از جدیدترین امکانات خانه‌های مدرن را به شما معرفی کنیم.

در این خانه همه چیز هوشمند است

یکی از مهم‌ترین امکانات خانه های مدرن استفاده از سیستم‌های هوشمند برای انجام امور است. منظور از سیستم‌های هوشمند، تجهیزات الکترونیکی، مخابراتی، آنلاین و نرم‌افزاری است؛ که اجازه می‌دهد همه وسایل کاربردی خانه بر بستر اینترنت قابل برنامه‌ریزی و کنترل باشد. این سیستم‌ها باعث امنیت بیشتر، اتوماتیک شدن کارها، صرفه جویی در مصرف انرژی و بهبود تجهیزات سرگرمی و نمایش می‌شود.

تنظیم نور بر اساس میزان نور موجود در محیط و یا ساعات خاص، باز و بسته کردن درب‌ها، پنجره‌ها، پرده‌ها و… از راه دور، برنامه‌ریزی برای خرید مواد غذایی روزانه به صورت اتوماتیک و با خالی شدن یخچال، زنگ خطر و تماس با مراکز مرتبط برای مواقع اضطراری مثل آتش‌سوزی و…، فرمان دادن به دستگاه‌های مختلف مثل سینمای خانگی، تلویزیون هوشمند و… به صورت صوتی و…، همگی از مواردی است که در یک خانه مجهز به سیستم خانه هوشمند ممکن می‌شود.

خانه‌های هوشمند را باید از اصلی‌ترین ویژگی‌ها و امکانات خانه های مدرن دانست؛ که بسیاری از امکانات و تجهیزات این خانه‌ها بر مبنای آن‌ها طراحی می‌شوند.

نمای ساختمان و طراحی داخلی هماهنگ با هویت مدرن

معماری یک خانه مدرن، تفاوت‌هایی اساسی با معماری‌های کلاسیک دارد. خانه‌های مدرن معمولا دارای ویژگی‌هایی هستند که در خانه‌های کلاسیک و معمولی کمتر مشاهده می‌کنید. استفاده از فضاهای گسترده، بالکن‌های وسیع، روف گاردن، پنجره‌های بزرگ و گسترده، استفاده از شیشه و سنگ در نما و معماری داخلی، ارتفاع بالای سقف و موارد مشابه از جمله ویژگی این سبک از معماری است.

همچنین در این سبک معماری، خطوط منحنی، فضاهای مخفی و طراحی‌های شلوغ با خطوط شکسته، فضاهای در دسترس و طراحی‌های مینیمال و خلوت جایگزین شده‌اند.

در واقع خانه‌های مدرن باید در طراحی نما و فضای داخلی خود، اصالت و هویت را به صورت کامل حفظ کنند. این خانه‌‎ها علاوه بر این که دارای ویژگی‌های مدرن هستند؛ باید مانند یک اثر هنری، مثل یک قطعه موسیقی یا شعر، بتوانند احساس را در مخاطب ایجاد کرده و مفهومی را منتقل کنند.

فضاهای مشترک بیشتر

آپارتمان‌های مدرن برج‌ها، معمولا بر اساس ویژگی‌ها و امکانات مشترک ساخته می‌شوند. در این برج‌ها می‌توانید امکانات بسیار جذاب و مفیدی را بیابید. روف گاردن، سالن ورزش، سالن اجتماعات، لابی، استخر، سونا و جکوزی، آنتن مرکزی، اینترنت مرکزی، مسیر پیاده روی و… همگی از مواردی هستند که در فضاهای مشترک برج‌های مدرن وجود داشته و امکانات بسیار خوبی را با قیمت مناسب در اختیار ساکنان برج قرار می‌دهند.

دکوراسیون مدرن

در نهایت خانه‌های مدرن دارای دکوراسیون مدرن هستند. در خانه‌های مدرن خبری از مبلمان سلطنتی نیست؛ و به جای آن در گوشه و کنارش، مبلمان راحتی و فضاهایی کاملا مناسب آسودن و زندگی کردن راحت تعبیه شده است.

نورپردازی‌ها، تجهیزات آَشپزخانه، وجود سرویس‌های اختصاصی در اتاق‌ها، شیرآلات مدرن و به طور کلی همه اجزای مورد استفاده در این خانه‌ها، بر اساس اصول طراحی مدرن، ساخته شده‌اند.