گران قیمت ترین خانه های جهان را بشناسیم (بخش دوم)

در یکی از تعریف‌های مربوط به خانه گفته می‌شود خانه مکانی است که افراد خسته از کارها و فعالیت‌های روزمره، شب‌هنگام به آن مراجعه می‌کنند تا برای روز بعد تجدید قوا کنند. اما خانه برای ثروتمندان کارکرد عادی و روزمره ندارد. در بخش اول مقاله گران ترین خانه های دنیا را بشناسیم با شش خانه خاص و بی‌نظیر آشنا شدیم. در ادامه این مقاله وب‌سایت اجاره آپارتمان مبله در تهران، نیز شش خانه دیگر از گران قیمت ترین خانه های جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

۷:گران قیمت ترین خانه های جهان،املاک الیسون

وودساید کالیفرنیا متعلق به لری الیسون،لری الیسون پنجمین مرد ثروتمند جهان، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل است. شرکت اوراکل در زمینه نرم‌افزارهای پایگاه داده فعالیت می‌کند. ساخت املاک الیسون که شبیه روستاهای ژاپنی در قرون وسطا طراحی شده ۹ سال به طول انجامید و در سال ۲۰۰۴ پایان یافت. پل دریسول معمار و مربی بودایی ذن طراح این املاک بوده است.

املاک الیسون دارای سه کلبه، یک سالن بدنسازی، هشت پل، دو باغ، یک دریاچه مصنوعی به مساحت پنج هکتار، حمام و حوضچه‌ای پر از ماهی‌های تزئینی کوی یا کپور ژاپنی است. شکوفه‌های گیلاس، افرا، انواع گونه‌های گیاهی ژاپنی به همراه کاج، بلوط و سرخ‌چوب زیبایی دوچندانی به این املاک بخشیده است.

۸: باغ کاخ کنزینگتون شماره ۱۶، لندن متعلق به رومن آبراموویچ

گران قیمت ترین خانه های جهان

رومن آبراموویچ صاحب شرکت سرمایه‌گذاری میل‌هاوس LLC و مالک باشگاه فوتبال چلسی، از دیگر ثروتمندان ساکن در خیابان باغ کنزینگتون صاحب این عمارت عظیم است. این بنای بی‌نظیر با وجود قیمت چشمگیرش مساحت کمی را در اختیار مالک قرار می‌داد از این رو امکانات تفریحی نظیر زمین تنیس، مرکز سلامتی و یک موزه خودکار در زیرزمین عمارت در نظر گرفته شد.

۹: زاندو ۲، سیاتل، در ایالت واشینگتن آمریکا متعلق به بیل گیتس

در فهرست گران قیمت ترین خانه های جهان به خانه بیل گیتس رسیدیم. بیل گیتس ثروتمندترین مرد دنیا صاحب این عمارت زیبا و منحصربه‌فرد در حاشیه دریاچه واشینگتن است. زاندو ۲ با هزینه‌ای بیش از ۶۳ میلیون دلار، در طول هفت سال در مساحتی معادل ۶۱۳۱ متر مربع ساخته شده است. طراحان این خانه رویایی و بی‌نظیر بوهلین جکسون و کاتلر اندرسون هستند که پیشرفته‌ترین گجت‌ها را بر اساس نظر بیل گیتس و همسرش در این بنا به کار برده‌اند.

در این عمارت ۷ اتاق خواب اصلی، ۱۹ اتاق خواب مهمان، ۱۰ حمام اصلی، ۱۴ حمام مهمان، پارکینگ با گنجایش نگهداری از ۲۳ خودرو، دریاچه‌ای پر از ماهی‌های زنده به ویژه ماهی‌های سالمون، استخری به طول ۱۸ متر در مساحت ۱۱۸۸ مترمربع با سیستم صورتی پیشرفته‌ در زیر آب، سالن تئاتری با ۲۰ صندلی تخت‌خواب‌شو، باشگاه ورزشی با زیربنایی به مساحت ۷۶۲ مترمربع و ارتفاع ۲۰ متر با امکاناتی کامل برای ورزش و تناسب اندام، آکواریوم با موجودات دریایی نظیر دلفین، نهنگ، انواع ماهی‌ها و موجودات آبزی و کتابخانه‌ای عظیم با سقفی گنبدی‌شکل وجود دارد.

۱۰: عمارت دره سیلیکون، لوس آلتوس هیلز در ایالت کالیفرنیا متعلق به یوری میلنر

یوری میلنر کارآفرین روسی و صاحب شرکت سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۱ این عمارت را به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار خریداری کرد. مساحت کل مجموعه ۷ هکتار است و عمارت اصلی آن ۲۳۷۰ مترمربع است. این عمارت که شبیه یک کاخ فرانسوی است، دارای استخرهای سرپوشیده و سرباز زیادی است. علاوه بر آن سالن مجللی در این عمارت طراحی شده است که چشم‌انداز وسیعی به خلیج سان فرانسیسکو دارد.   

۱۱: Broken O Ranch، آگوستا در ایالت مونتانا آمریکا متعلق به استنلی کرونکه

گران قیمت ترین خانه های جهان 2

استنلی کرونکه تاجر ثروتمند آمریکایی این مزرعه را با قیمت ۱۳۲.۵ میلیون دلار خریداری کرد. این ملک دارای خانه‌ای منحصربه‌فرد با مساحتی حدود هزار متر مربع و یک استخر سرپوشیده است. در این مرتع چندین اصطبل برای نگهداری از اسب، ۴۵۰۰ راس گاو و امکانات پیشرفته‌ای برای فعالیت‌های کشاورزی وجود دارد.

۱۲: باغ کاخ کنزینگتون شماره ۱۵، لندن متعلق به تامارا اکلستون

تامارا اکلستون مدل میلیاردر بریتانیایی این خانه را در سال ۲۰۱۱ به قیمت ۵۴ میلیون پوند خریداری کرد. این خانه دارای ۵۵ اتاق، وان کریستالی، کلوپ شبانه خصوصی، سالن بولینگ، استخر، سالن زیبایی، آسانسور خودرو و… است.