ویژگی‌ های خانه های مدرن را بشناسیم

سبک مدرن در دکوراسیون منزل یکی از سبک‌های شیک و مورد علاقه مردم به‌ویژه جوان‌ترهاست. در سبک مدرن که از دهه ۴۰ قرن بیستم رواج پیدا کرده است، سادگی در اولویت قرار دارد. در فضای اتاق پذیرایی و اتاق خواب پرده‌های زیبا، لوستر و آباژورهای لوکس و مدرن فضایی متفاوت ایجاد می‌کنند. آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و نمای بیرونی خانه‌های مدرن هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. در این مقاله وب‌سایت اجاره آپارتمان مبله در تهران، با ویژگی‌ های خانه های مدرن آشنا می‌شویم.

در سبک مدرن سادگی مورد ستایش قرار گرفته است. طرح‌های باز، وجود نور طبیعی، ابعاد ساده و خطوط مشخص از ویژگی‌های کلی سبک مدرن در معماری است. استفاده از سبک مدرن در دکوراسیون منزل پس از جنگ جهانی دوم و در آمریکا رواج پیدا کرد. پس از آن اروپاییان در این سبک پیشرفت زیادی کردند و همواره در حال پیشرفت و رقابت با آمریکا هستند. کشورهای آسیایی نیز تحت تاثیر سبک مدرن قرار گرفته‌اند و در معماری خود بسیار از این سبک استفاده می‌کنند.

نکته‌ای که در طراحی خانه های مدرن به چشم می‌خورد هماهنگی موجود میان قسمت‌های مختلف خانه است. این اصلی مهم است که باید در طراحی و اجرای دکوراسیون خانه‌های مدرن در نظر گرفته شود.

آشپزخانه خانه‌های مدرن

فضای آشپزخانه برای بسیاری از افراد به‌ویژه خانم‌ها مهم‌ترین فضای منزل به شمار می‌آید. وجود نور طبیعی در آشپزخانه یکی از نکات اصلی و مهم طراحی داخلی آشپزخانه محسوب می‌شود. اجزای آشپزخانه نظیر کابینت‌ها، سنگ روی اپن و لوازمی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد باید با هماهنگی کامل انتخاب شوند.

ویژگی‌ های خانه های مدرن

پوشش کف، دیوار و کابینت‌ها باید هارمونی داشته باشند. در انتخاب این عناصر وسواس به خرج دهید. اگر فضای محدودی در اختیار دارید از کابینت‌های هوشمندانه استفاده کنید. برای اینکه جلوه مدرنی به آشپزخانه خود ببخشید سنگ گرانیت جلاداده‌شده را برای میز آشپزخانه در نظر بگیرید. فضای زیر سنگ نیز به طور کامل کابینت می‌شود تا دیگر نگرانی بابت جادادن ظروف و وسایل آشپزخانه نداشته باشید.

معمولا برای آشپزخانه‌های مدرن کابینت‌های فلزی، هایگلاس و MDF انتخاب ایدئالی محسوب می‌شود. بهتر است رنگ این کابینت‌ها را خنثی انتخاب کنید تا با رنگ‌های دیگر دکوراسیون به راحتی تطبیق پیدا کند.

اتاق نشیمن خانه‌های مدرن

ویژگی اصلی اتاق نشیمن مدرن، سادگی است. کفپوش، فرش، کاغذ دیواری، مبلمان، پرده و سایر اجزای اتاق نشیمن باید در هماهنگی کامل با یکدیگر انتخاب شوند تا نظر بیننده را به خود جلب کنند.

وسایل در اتاق نشیمن مدرن جوری چیده می‌شود که دسترسی به آن آسان و بدون دردسر باشد. تنها وسایل کاربردی را در نظر بگیرید تا فضایی مرتب داشته باشید.

طراحان دکوراسیون داخلی برای تزیین اتاق نشیمن مدرن از مصالح طبیعی نظیر سنگ، چوب، چرم و فلز استفاده می‌کنند. با این کار فضا را در نظر بیننده دلنشین و گرم جلوه می‌دهند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ های خانه های مدرن استفاده از تکنولوژی در اتاق نشیمن یا دیگر بخش‌های خانه است. کنترل از راه دور هوشمند، اسپیکر توکار، دیمر برای روشنایی و پروژکتور جایگزین تلویزیون نمونه‌هایی از تکنولوژی‌هایی است که در اتاق نشیمن به کار می‌رود.

اتاق خواب خانه‌های مدرن

برای انتخاب وسایل اتاق خواب مدرن از جمله سرویس خواب، پرده، کفپوش، کاغذ دیواری، رنگ دیوار و وسایل تزیینی هزاران انتخاب وجود دارد که با توجه به سلیقه افراد در نظر گرفته می‌شود اما سادگی اصل مهم انتخاب وسایل دکوراسیون مدرن است.

رنگ اتاق خواب مدرن معمولا سفید است تا به راحتی با رنگ‌های دیگر هماهنگ شود. اتاق کودکان را می‌توانید بنا بر جنسیت آنها با طرح‌ها و رنگ‌های مرتبط تزیین کنید.

برای اتاق خواب به دنبال خرید وسایل ساده و مینیمال باشید و از گل و گیاهان آپارتمانی غافل نشوید. آینه را به عنوان جزء جدایی‌ناپذیر دکوراسیون مدرن به خاطر داشته باشید. وسایل را در اتاق خواب طوری قرار دهید که رفت‌وآمد در اتاق به آسانی صورت بگیرد و هنگام تمیز کردن اتاق نیز کمتر دچار مشکل شوید.

حمام و سرویس بهداشتی خانه‌های مدرن

در دکوراسیون مدرن برای حمام از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود. کاشی‌های طرح‌دار جلوه خاصی به حمام مدرن می‌بخشند. نور طبیعی تاثیر بسیاری در زیبایی فضای حمام دارد.

فضای سرویس بهداشتی مدرن باید به طور ویژه‌ای تزیین شود. سنگ‌های تزیینی انتخاب مناسبی برای پوشش دیوارها و کف سرویس بهداشتی است. هالوژن‌های پرنور و سینک‌های سنگی یا سرامیکی طرح‌دار، زیبایی سرویس بهداشتی را دوچندان می‌کنند.

در طراحی دکوراسیون مدرن به خاطر داشته باشید از وسایل تزیینی کم و ساده استفاده کنید و این وسایل را به طور پراکنده در فضای منزل قرار دهید تا خانه‌ای مدرن داشته باشید.